Parim Cub Cadet, EGO Power+, Ariens, Stiga Zero Turn Tractors

Nullpöördega muruniiduktraktorid juhtivatelt võimsate aiatehnika tootjatelt Stiga, Cub Cadet, EGO Power+, Ariens jt. Nullpöördega traktorid on tänu oma ainulaadsele vanker-tüüpi konstruktsioonile ja niitmismehhanismile ideaalsed eriti suurte alade harimiseks. Cub-Cadet, Stiga, Toro, Ariens nullpöördega murutraktorid on varustatud võimsaimate Kawasaki, Kohleri, Briggsi & Strattoni või Loncini bensiinimootoritele.

Aiatehnika ekspertide nõuanded – nullpöördega traktori ostmisel

Uue nullpöördega traktori ostmisel pöörake erilist tähelepanu järgmistele seadme parameetritele.

Mootori võimsus: üks olulisemaid parameetreid uue traktori ostmisel! Selleks, et traktor töötaks kaua ja laitmatult, on vaja mõista niidetavate kogupindade suurust ja maastiku iseärasusi. Vaid nädalavahetustel või harvemini aktiivne maakinnistu traktorit valides on soovitatav valida vähemalt kahesilindrilise bensiinimootoriga ja vähemalt 20 hobujõuga traktor. Seevastu, kui niitmistöid tehakse kinnistul, kus viibite regulaarselt, võib julgelt valida ka väiksema võimsusega nullpöördega traktori.

Niidukmehhanism: traktorid on saadaval erineva laiuse (107 cm kuni 152 cm) ja funktsionaalsusega niidumehhanismidega. Enamikele nullpöördega traktoritele paigaldatud niitmismehhanismid on mõeldud kolme niitmisrežiimi jaoks. Pika muru niitmisel külvi heinamaa, tagaaia muru multšimise režiimis. Kolmas režiim on muru niitmine, kogudes seda kogumiskorvi.

Mugavusvarustus: aiatraktori niitmismehhanismi laius ja mootori võimsus on nende masinate ühed olulisemad parameetrid! Muru puhastamisel ei tohiks aga unustada mugavust. Et niitmine oleks nauditav, on enamik traktoreid varustatud joogihoidja, mugavustooli, LED-töötulede, püsikiiruse hoidja ja isegi digitaalse armatuurlauaga!